HU-13-OL-19665 kcsapH Stichelbaut véralapú H. Fulgoni Úrtól (sokszoros Német bajnok) huszonéve vásárolt galambjainak leszármazottja. Laci 2643-as bázis tojó galambja 36X van szegről-végről benne.
Története igazi kuriózum. 6 fészektollas tojónak hitt galamb került ősszel egy külön nekik kialakított helyre. Az egyikből hím lett, tojóban nem volt hiánya. Két csodaszép fiatal született, ebből a hímre gyűrű került, Ő „Hugo”.
Kelési évében 40 magántréningen vett részt, majd 5 Derby versenyen ahol az 5.-ről már nem érkezett haza. Egy novemberi napon látta újra Laci, a dúc előtt összeszakadtan, soványan, lelketlenül, farktollainak hátsó felét valamiféle sav lemarta. Volt is galambja akkoriban bőven, Ő sem érti miért nem került selejtezésre. Évesen kezdte meghálálni a bizalmat, 8 helyezést repült így fél farokkal ebből 5 hosszútávút. 2 éves korában a tavalyi év legkeményebb versenyén Magdeburgból, 754 km-ről 2010 galambból 7. helyezést szállt. December végi párosítást és két fiatal felnevelését követően idén leözvegyítette. 2016-ban eddig 9 útból 8 helyezés, ami kiemelkedőbb, Kuty-ból 11.725-ből 3. , az elmúlt hétvégén a Derby 4 éves történetének legnehezebb versenyén 683 km-ről első díjas!
Laci elmélete szerint, mivel Keleti irányból érkezett, feltételezhető, hogy a Cseh medence állott forróságát egy csoport ( 4-5% , az aznapos galambok ) Keletre kerülhették, a többieket „arcon vágta” a rendkívüli meleg és leültek.
Közepes testalkatú, súlytalan, élénk tekintetű – gyöngyszemű -, nyugodt természetű madár, szárnyában dereses diffúz tollak, a sokszoros „Baileys” rokontenyésztésre jellemzően. Egy tollat dobott, most készül majd a másodikat, viccelődtem is, hogy kezd végre formába jönni!
Jól örökítőnek bizonyul, fia a 927-es H 2X volt dúc első, egyszer második. Sajnos másik 3 eredményesnek gondolt fiát a héják rabolták el.
Laciról – bár kért, hogy a galambról írjak – azért megemlítem , hogy minden reggel 4:20-kor kel a versenygalambok miatt és késő este tér nyugovóra. Megtehetné, hogy ide is dúcgondozót fogad mint teszi a tenyészeknél és fiataloknál – Bagyánszki Györgyöt -, mégis minden percet amit a versenydúcban tölthet ,kikapcsolódásnak vesz. Takarítás, etetés, eresztések a versenyzőknél saját maga végzi, nem kis munka ilyen létszámnál!
A különféle ragadozó madarak, rendre a dúchoz járó mezőgalambok megkeserítik galambászatát. Idén már közel 160 fiatalját fogták meg a héják és sólymok, számos jó versenygalambjában tettek kárt vagy végezték ki. A „parlagiakból” naponta 4-5 beugrik a dúcokba, a közeli mezőn olykor több ezer hemzseg, az egészséget majdnem lehetetlen fenntartani. Mindezek ellenére jókedvű, eredményes és motivált.
Örültem a találkozásnak, még sok hasonló élményt, eredményt kívánva üdvözöl: Szalai Gábor
Speak Your Mind